Tomasz Rafał Luto – Odpowiedzialny burmistrz

Moi Drodzy,
trwa kampania wyborcza. Zarejestrowaliśmy dwa komitety: KWW NASZA GOŁDAP (kandydaci do rady miejskiej oraz rady powiatu) z ramienia którego będę kandydował na stanowisko burmistrza, oraz KWW NASZ POWIAT WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ (kandydaci do rady powiatu). Po obecnej kadencji chyba wszyscy widzimy, jak ważna jest współpraca powiatu z gminą, jak wiele wspólnego można by razem osiągnąć. Niezbędna jest również większość osób gotowych do współpracy w obu radach, aby móc podejmować ważne, prorozwojowe decyzje dotyczące naszej przyszłości.


W trakcie tych czterech lat chyba wszyscy dostrzegamy dynamiczne tempo inwestycyjne w mieście, jak i na wsi. Zrealizowaliśmy i nadal realizujemy zgłaszane przez Was potrzeby, często te, na które czekaliście od kilkunastu lat. Nasi poprzednicy w trakcie kampanii wyborczej w 2014 roku mówili, że „Czas dać odpocząć budżetowi gminy i troszeczkę zwolnić tempo inwestycyjne”, natomiast my zaprezentowaliśmy zupełnie inne podejście do publicznych pieniędzy. Z jednej strony zrezygnowaliśmy ze zbędnych wydatków, z drugiej zaczęliśmy inwestować tam, gdzie zgłaszaliście taką potrzebę. Tym samym udowodniliśmy, że gmina nie musi zwalniać tempa inwestycyjnego. Wręcz przeciwnie – tempo inwestycyjne w wielu kierunkach jest bardziej dynamiczne niż w latach poprzednich.


Przez cztery lata pokazaliśmy, że podejmujemy odpowiedzialne decyzje i nie boimy się odważnych ruchów. Wszystkiego niestety nie udało się zrealizować, nad czym bardzo ubolewamy – w dużej mierze było to podyktowane tym, że grupa opozycyjna była grupą większościową w radzie miejskiej. Będziemy proponowali mądrych, rozważnych i umiejących współpracować kandydatów do obydwu rad. Większość zarówno w radzie powiatu, jak i radzie miejskiej potrzebna jest do tego, by nie dochodziło do rozmycia odpowiedzialności za strategiczne dla mieszkańców decyzje.


W najbliższym czasie podczas spotkań i rozmów przedstawimy Państwu bardziej szczegółowe podsumowanie czterech lat naszej działalności oraz zaprezentujemy program na kolejne lata. 

Po to, żebyście Państwo byli na bieżąco z informacjami na temat naszego programu, naszych kandydatów proszę o udostępnianie tego i przyszłych wpisów w kanałach społecznościowych.

Pozdrawiam,
Tomasz Rafał Luto
Kandydat na burmistrza KWW Nasza Gołdap

Poznaj program wyborczy 2018 – 2023